Baranów Sandomierski – raj dla turysty – nowe inwestycje

Przez najbliższe trzy lata Baranów Sandomierski będzie wielkim placem budowy. Wszystko za sprawą realizacji programu ”Wykreowanie strefy usług turystycznych poprzez rewitalizacje centrum Baranowa Sandomierskiego szansą na stworzenie raju dla turystów”.

To będzie prawdziwy raj, zapowiada lokalny samorząd i zapewnia, że po zakończeniu prac, liczba odwiedzających Baranów będzie kilka razy większa, od dotychczasowej.

OD RYNKU PO TARG

W 2013 roku Baranów Sandomierski całkowicie zmieni swoje oblicze. Projekt, który lada dzień będzie wdrażany w życie został podzielony na trzy etapy. Pierwszy obejmuje utworzenie Parku Trzech Stawów, na terenie, którego zostanie wybudowane boisko lekkoatletyczne z bieżnią, trybunami, zapleczem oraz muzeum historyczne.

Modernizacji doczeka się także plac targowy, który zostanie przekształcony w Jarmark Staropolski. W projekcie zaplanowano budowę pomostu drewnianego przez staw, który połączy amfiteatr z rynkiem, budowę altany grillowej, chodnika kamiennego z murami oporowymi i wieżą widokową. Gmina wykonana kolumny na koronie amfiteatru oraz przeprowadzi remont zabytkowej kapliczki. – Zdajemy sobie sprawę, że część prac, które obejmuje projekt będzie uciążliwa dla mieszkańców, ale mam nadzieje, że efekt inwestycji wynagrodzi wszystkie te utrudnienia – usprawiedliwia Jacek Hynowski, burmistrz Baranowa Sandomierskiego.

INFORMACJA DLA TURYSTÓW

Drugie działanie skupia się przede wszystkim na stworzeniu spójnej informacji turystycznej, poprzez budowę centrum informacji turystycznej na rynku Baranowa Sandomierskiego. W ramach działania magistrat zamontuje stylizowane drogowskazy, tabliczki z nazwami ulic oraz dwa kioski z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Ostatnie działanie obejmuje poprawę estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej. Gmina przebuduje ogrodzenie boiska szkolnego dzięki temu wyodrębni istniejący już obiekt sportowy, wymieni zniszczoną kostkę brukową na części rynku i chodnikach, wybuduje wieżę ratuszowa na budynku urzędu i zmodernizuje dach wraz z elewacją. Poprawy estetyki doczeka się przychodnia zdrowia i dworzec PKS w Baranowie Sandomierskim. Zagospodarowane zostaną także place zabaw przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Amfiteatrze.

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.