Stok narciarski w Siedleszczanach gmina Baranów Sandomierski

Pomyślne wieści dla narciarzy. Na podtarnobrzeskiej hałdzie (tzw. zwałce) w miejscowości Siedleszczany, w gminie Baranów Sandomierski już wkrótce powstanie wyciąg narciarski.

Koszt wybudowania obiektu wyniesie ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych. Dla miłośników białego szaleństwa zostaną przygotowane dwie trasy narciarskie.

Dłuższa z nich o długości 350 metrów, będzie wyposażona w wyciąg talerzykowy – wyjaśnia Zbigniew Kamuda z Urzędu Miasta w Baranowie Sandomierskim. – Druga trasa będzie miała długość około 100 m i będzie przeznaczona dla najmłodszych narciarzy. Wyciągi wybuduje firma z Zakopanego.

Stok narciarski ma być sztucznie naśnieżany. Na potrzeby ośrodka zakupiony zostanie ratrak do ubijania śniegu. Docelowo powstanie również dwukondygnacyjny budynek magazynowo-socjalny z własną oczyszczalnia ścieków. Dodatkowo w ramach inwestycji mają powstać nowe drogi dojazdowe, parking. Teren będzie oświetlony.
Budowa ośrodka narciarskiego w Siedleszczanach zakończy się w sierpniu przyszłego roku. Będzie to jedyny tego typu obiekt w północnej części województwa podkarpackiego.

źródło: www.nadwislanski.pl

PS. Stok narciarski znajduje się w odległości ok 2 km od naszego gospodarstwa agroturystycznego Mrowisko. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej atrakcyjnej oferty noclegowej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.